Wystartowały „Piłkarskie Orły”. Takiego rankingu w Polsce jeszcze nie było!

Polska Press poruszyła polski świat sportu! 10 września 2022 r. wystartował ranking „Piłkarskie Orły”. Akcja, której szczegóły zaprezentowano na konferencji prasowej w Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, to ogólnopolski ranking, którego celem jest wyróżnienie najlepszych strzelców i strzelczyń polskich boisk

8 profesjonalnych lig, 222 drużyny, ponad 4500 zawodników i aż 1383 bramki strzelone tylko w sierpniu. Nowy projekt Polska Press Grupy to ogromne przedsięwzięcie analityczne oraz technologiczne, a także wyjątkowa szansa na promocję piłkarzy oraz piłkarek zarówno z klubów niższych lig, jak i z Ekstraklasy czy Ekstraligi. Fakt objęcia rankingiem także lig żeńskich sprawia, że ranking będzie doskonałą formą promocji kobiecej piłki nożnej, która z roku na rok zyskuje nowych fanów i ciągle się rozwija.

Data startu „Piłkarskich Orłów” nie jest przypadkowa. Na ten dzień przypada niesłusznie zapomniany Dzień Piłkarza, który został ogłoszony w 1972 roku na cześć niezapomnianych Orłów Kazimierza Górskiego, którzy równo 50 lat temu wywalczyli złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich w Monachium.

- Kreujemy nową jakościowo i medialnie inicjatywę, która będzie integrować środowisko polskiego futbolu, budować relacje, promować talenty. Uruchomienie tego typu rankingu możliwe jest tylko przez Polska Press Grupę, która posiada 120 dziennikarzy sportowych we wszystkich regionach kraju. Taka sieć redaktorów umożliwia nam prowadzenie w czasie rzeczywistym rankingu obejmującego nie tylko pierwszą i drugą, ale także trzecią ligę– tłumaczy Tomasz Przybek, Prezes Zarządu Polska Press Grupy.

Zasady rankingu „Piłkarskie Orły”

„Piłkarskie Orły” wyróżnia atrakcyjna i oryginalna formuła. Ranking to nowość w Polsce, która zelektryzuje środowisko piłkarskie i kibiców. Zasady są bardzo proste. Ranking będzie wyłaniał najlepszego strzelca miesiąca zarówno w skali ogólnopolskiej, jak i wojewódzkiej oraz najlepszą strzelczynię miesiąca w skali kraju.

Nagrody w klasyfikacji rocznej zostaną przyznane w grudniu, na uroczystej gali, na której kibice z całej Polski poznają najlepszych strzelców roku w poszczególnych województwach oraz najlepszego strzelca i strzelczynię w Polsce. W rankingu uwzględniane są bramki strzelone w roku kalendarzowym przez piłkarzy i piłkarki grających w polskich klubach na poziomie Ekstraklasy, Ekstraligi I, II, III ligi oraz Pucharze Polski, a także europejskich pucharach. Zdobyte bramki zostaną pomnożone przez odpowiedni współczynnik:

dla Ekstraklasy i Ekstraligi – x2,
I ligi – x1,75,
II ligi – x1,5,
III ligi – x1,
dla Pucharu Polski – x2,
dla europejskich pucharów – x2,5,

Uzyskany wynik będzie wskazywał miejsce w rankingu. Klasyfikacja będzie prowadzona z uwzględnieniem wszystkich transferów w trakcie roku kalendarzowego. Wszystkie niezbędne dane do tworzenia rankingu udostępnia Partner Merytoryczny „Piłkarskich Orłów” czyli Polski Związek Piłki Nożnej.

-To ranking, który pozwoli spojrzeć na ligowy futbol w Polsce pod innym kątem. I taki, który powinien przyczynić się do popularyzacji piłki nożnej - zarówno na szczeblu ogólnokrajowym, a także, a może przede wszystkim - na szczeblu regionalnym, wojewódzkim - dodaje Adam Godlewski, kierownik Działu Sport Polska Press Grupy.

Orzeł od zawsze symbolizuje zwycięstwo i siłę. Orły to ludzie zdolni, wyróżniający się, odnoszący sukcesy. „Piłkarskie Orły” nawiązują również do godła RP oraz wyników niezapomnianych Orłów Kazimierza Górskiego, którzy równe 50 lat temu wywalczyli złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich w Monachium. Obecny ranking Polska Press Grupy będzie doceniał najlepsze strzelczynie i najlepszych strzelców polskich boisk.

Piłka nożna to wielkie i niezapomniane emocje oraz to, co w piłce nożnej liczy się najbardziej, czyli gole, o których kibice dyskutują nawet po wielu latach. Goli w sierpniu na polskich boiskach nie zabrakło, dlatego na konferencji prasowej poznaliśmy najlepszych strzelców i strzelczynie sierpnia (wyniki rankingu poniżej – w treści komunikatu prasowego). Kto zwycięży we wrześniu? Tego kibice dowiedzą się, śledząc na bieżąco wyniki rankingu za pośrednictwem portali GOL24.pl oraz Sportowy24.pl, a także sekcji sportowych serwisów regionalnych należących do Polska Press Grupy. Zwycięzcy poprzedniego miesiąca będą ogłaszani w każdy pierwszy piątek kolejnego miesiąca.

Patronem Honorowym „Piłkarskich Orłów” jest Ministerstwo Sportu i Turystyki, Partnerem Merytorycznym Polski Związek Piłki Nożnej, a partnerem wydarzenia Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie.


autor artykułu

Redakcja Polska Press

Przeglądaj też