Wyróżnienie od Związku Banków Polskich dla Agnieszki Domki-Rybki, dziennikarki "Gazety Pomorskiej"!

Związek Banków Polskich po raz 28. uhonorował dziennikarzy prestiżową Nagrodą Dziennikarską im. Mariana Krzaka. Podczas uroczystej ceremonii wręczenia nagród, która miała miejsce 20 czerwca 2024 roku w Hotelu Novotel w Warszawie, przyznano dwie równorzędne nagrody oraz jedno wyróżnienie.

W gronie laureatów znalazła się Agnieszka Domka-Rybka, dziennikarka „Gazety Pomorskiej”. Jury przyznało jej wyróżnienie za przystępne i zrozumiałe prezentowanie kwestii związanych z finansami i bankowością na łamach „Gazety Pomorskiej” oraz innych tytułach należących do Polska Press Grupy. Nagrodę dziennikarce wręczył Prezes Związku Banków Polskich, dr Tadeusz Białek, w trakcie konferencji „BankTech 2024”.

Nagroda Dziennikarska im. Mariana Krzaka jest przyznawana od 1997 roku i należy do najstarszych oraz najbardziej prestiżowych wyróżnień dla dziennikarzy zajmujących się tematyką ekonomiczną. Celem nagrody jest wspieranie i wyróżnianie dziennikarzy oraz redakcji zajmujących się tematyką finansowo-bankową, szerzących wiedzę ekonomiczną oraz przekazujących informacje w sposób rzetelny, przejrzysty i zrozumiały.

To nie pierwsza dziennikarska nagroda dla Agnieszki Domki-Rybki. W przeszłości zdobyła główną nagrodę w ogólnopolskim konkursie „Jak wyjść z biedy”, który został zorganizowany przez Rzecznika Praw Obywatelskich, Polską Agencję Prasową oraz Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich. Otrzymała również prestiżowe wyróżnienia, takie jak nagroda „Ostrego Pióra” przyznawana przez Business Centre Club, „Skrzydła Krajowego Rejestru Długów” oraz nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego w konkursie „Fundusze unijne”.

Zwycięzcami tegorocznej edycji konkursu zostali Anna Cieślak-Wróblewska z Rzeczpospolitej oraz Tomasz Setta z TOK FM.

O Polska Press Grupie
Polska Press Grupa to jedna z największych spółek medialno-technologicznych w Polsce. Jako jedyna firma medialna w Polsce posiada w swoim portfolio zarówno 22 serwisy regionalne, ponad 500 serwisów miejskich, skonsolidowanych pod marką NaszeMiasto.pl, ogólnopolski portal informacyjny i.pl, jaki i serwisy tematyczne, branżowe oraz e-commerce. Jest również wydawcą 22 dzienników regionalnych. W serwisach internetowych oraz w prasie dostarcza najnowsze informacje z regionu, Polski oraz zagranicy. Polska Press to często media pierwszego wyboru dla mieszkańców każdego regionu Polski. Jest głosem dla lokalnych społeczności, przywiązując wagę do różnorodności i unikalności każdego regionu.


Redakcja online

Przeglądaj też