Polska Press wygrała w sądzie z Onetem

Sąd Okręgowy w Warszawie nakazał redaktorowi naczelnemu Onetu, zgodnie z żądaniem Polska Press, publikację sprostowania nieprawdziwych informacji podanych przez dziennikarza Onetu na temat wywierania przez Polskę Press niedozwolonej presji na dziennikarzy oraz dotyczących przywilejów pracowniczych w spółce.

Sprawa dotyczy artykułu opublikowanego przez Onet w czerwcu 2022 roku pod tytułem „Orlen znów dał dziennikarzom Polska Press karty paliwowe. „Nikt z nas się ich nie spodziewał”. Dziennikarz Onetu twierdził, że pracownicy Polska Press się ich nie spodziewali i dodatkowo że dziennikarze dostali wytyczne od Spółki jakoby zawsze, gdy będą pisać o cenach paliw, czy protestach na stacjach, mają „znaleźć eksperta, który wytłumaczy, że paliwo musi być obecnie drogie.

Oba te stwierdzenia nie miały pokrycia w rzeczywistości i je musi sprostować redaktor naczelny Onetu. Karty paliwowe zostały przyznane pracownikom Polski Press przez spółkę – nie zaś, jak twierdzi Onet – przez Orlen. O zamiarze przyznania kart spółka informowała już w kwietniu 2022 roku. Żaden dziennikarz nie otrzymał wytycznych dotyczących pisania artykułów o cenach paliw.

Zgodnie z wyrokiem sądu pierwszej instancji redaktor naczelny Onetu ma także pokryć koszty procesu.


autor artykułu

Redakcja

Przeglądaj też